Nasz zespół
Lekarze
Dr hab. n. med. Maria Magdalena Bujnowska-Fedak, kierownik Praktyki, specjalista medycyny rodzinnej, chorób wewnętrznych i geriatrii
Dr Maria Bujnowska-Fedak w roku 1996 uzyskała z wyróżnieniem tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. W roku 2000 uzyskała z wyróżnieniem tytuł doktora nauk medycznych, a w roku 2016 tytuł doktora habilitowanego. Od wielu lat jest nauczycielem akademickim, adiunktem w Katedrze Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Należy pokreślić, że dr Maria Magdalena Bujnowska-Fedak jest jednym z pierwszych lekarzy rodzinnych na Dolnym Śląsku. Od ponad 20 lat pracuje niezmiennie w Modelowej Praktyce Lekarza Rodzinnego przy ul. Syrokomli 1 we Wrocławiu, obejmując staranną opieką około 2500 pacjentów, zarówno dzieci, dorosłych, jak i osoby starsze.
W pracy wykazuje się zaangażowaniem, dużą wiedzą merytoryczną i umiejętnościami praktycznymi, bardzo dobrym kontaktem z pacjentami, wzorową współpracą z personelem. Jest osobą o wysokiej kulturze osobistej, uśmiechniętą, życzliwą i otwartą na potrzeby pacjentów i kolegów z pracy. Za dobroć, zaangażowanie i regularną pomoc chorym i cierpiącym dzieciom rokrocznie począwszy od 2010 roku Praktyka dr Marii Bujnowskiej-Fedak otrzymuje honorowy tytuł Ambasador Fundacji – „Dr Clown”.
Dr Maria Bujnowska-Fedak od 20 lat jest głęboko zaangażowana zarówno w kształcenie studentów jak i lekarzy z medycyny rodzinnej; do chwili obecnej była kierownikiem specjalizacji z medycyny rodzinnej dla 38 lekarzy i opiekunem dla ok. 300 lekarzy szkolących się z zakresu medycyny rodzinnej. Jest współautorem kilku podręczników i książek medycznych przeznaczonych dla studentów i lekarzy rodzinnych zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Posługuje się biegle językiem angielskim w mowie i piśmie, w stopniu średnio zaawansowanym i podstawowym językiem niemieckim, rosyjskim i hiszpańskim. Dr Maria Bujnowska-Fedak od wielu lat aktywnie uczestniczy w licznych konferencjach, zjazdach naukowych, a także seminariach i warsztatach szkoleniowych w kraju i za granicą. Jest autorką lub współautorką ponad 200 prac naukowych z zakresu medycyny rodzinnej, klinicznej, geriatrii i telemedycyny. Jest członkiem wielu towarzystw naukowych; od lipca 2014 roku jest przewodniczącą Oddziału Dolnośląskiego Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
Za zasługi i wkład włożony w rozwój medycyny rodzinnej w Polsce i w regionie dr hab. Maria Bujnowska-Fedak była kilkakrotnie odznaczana zarówno przez środowisko uniwersyteckie i towarzystwa naukowe, jak i władze regionu dolnośląskiego. W roku 2014 otrzymała 'Statuetkę Hipokratesa' , najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej za zasługi i wkład włożony w rozwój medycyny rodzinnej. W tym samym roku została także uhonorowana srebrną odznaką honorową „ZASŁUŻONY DLA WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO”. Od czerwca 2019 roku pełni funkcję konsultanta wojewódzkiego w zakresie medycyny rodzinnej.
Świadczy usługi medyczne zarówno w języku polskim jak i angielskim.
Dr n. med. Urszula Grata-Borkowska, specjalista medycyny rodzinnej
Dr Urszula Grata-Borkowska Akademię Medyczną we Wrocławiu ukończyła w 2000 roku. W 2006 roku ukończyła studia doktoranckie i obroniła doktorat w zakresie nauk medycznych – chorób wewnętrznych, a w 2008 roku zdała egzamin specjalizacyjny z medycyny rodzinnej. Od wielu lat pracuje jako lekarz rodzinny. Od 2012 roku również jako asystent w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prowadzi zajęcia dla studentów polskich i zagranicznych. Lubi pracę z ludźmi, jest zaangażowana, opiekuńcza i ma dobre relacje z pacjentami.
dr n. med. Joanna Waligóra
dr n. med. Joanna Waligóra jest lekarzem rezydentem, w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej, którą rozpoczęła w grudniu 2016 roku. W 2015 roku ukończyła studia na Wydziale Wojskowo-Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie jest w trakcie studiów doktoranckich w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Szczególnie bliskie są jej zagadnienia związane z aktywizacją ruchową osób starszych. Od 2 lat prowadzi programy treningu ruchowo-poznawczego dla seniorów z naszej przychodni. Ukończyła też kurs USG jamy brzusznej oraz warsztaty EKG.
Lek. Anna Nogaj
Lekarz Anna Nogaj ukończyła studia medyczne z wynikiem bardzo dobrym w 2017 roku na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Od tego czasu pracuje jako lekarz pierwszego kontaktu, rezydenturę z medycyny rodzinnej rozpoczęła w 2020 roku. Uczestniczka wielu kursów, warsztatów i sympozjów- zawsze stawia na samodoskonalenie. W pracy z pacjentem wnikliwa, cierpliwa i empatyczna. Możliwość konsultacji w języku polskim i angielskim.
Lek. Angela Wadyl
Angela Wadyl jest lekarzem rezydentem, specjalizację z medycyny rodzinnej rozpoczęła w lutym 2022 roku. Studia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu ukończyła w 2019 roku. W trakcie studia odbywała liczne staże w Royal Victoria Regional Hospital w Kanadzie. Lekarski staż podyplomowy odbyła w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu.
Lek. Mateusz Sobieski
Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. W swojej pracy dba przede wszystkim o jakość i komfort życia swoich pacjentów oraz dopasowanie leczenia do ich potrzeb i możliwości. Stara się ciągle poszerzać swoją wiedzę poprzez dodatkowe szkolenia, szczególnie z zakresu leczenia bólu i terapii zaburzeń psychicznych. Doktorant w Katedrze i Zakładzie Medycyny Rodzinnej. W swojej pracy naukowej zajmuje się wczesną diagnostyką zaburzeń rozwojowych u dzieci (szczególnie zaburzeń ze spektrum autyzmu). Pełni funkcję opiekuna Studenckiego Koła Naukowego Medycyny Rodzinnej.
lek. Martyna Pałys
Martyna Pałys ukończyła Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego w 2022 r. W 2024 roku rozpoczęła specjalizację z Medycyny Rodzinnej.
W pracy ceni sobie dobry kontakt z pacjentami oraz stara się propagować aktywny i zdrowy styl życia wśród każdej grupy wiekowej pacjentów.
lek. Piotr Wójcik
Pielęgniarki
Dorota Janik-Wójcik, pielęgniarka dyplomowana, pielęgniarka środowiskowo-rodzinna
Dorota Janik-Wójcik w zawodzie pielęgniarki pracuje od 1988 roku, a w Modelowej Praktyce Lekarza Rodzinnego od 2005 roku. Swoje umiejętności zdobywała pracując na oddziałach pediatrii i dermatologii, jak również podczas odbywania licznych kursów m.in. kurs opieki geriatrycznej, kurs szczepień, kurs leczenia odleżyn i udzielania pierwszej pomocy.
W pracy cechuje ją odpowiedzialność, zaangażowanie i profesjonalizm.
Jadwiga Surdyk, pielęgniarka licencjonowana,
specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej terapii
Jadwiga Surdyk jest zawodowo związana z pielęgniarstwem od 1979 roku. Pracuje jako pielęgniarka na oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej, a w Praktyce Lekarza Rodzinnego od 2006 roku. Posiada także kursy specjalistyczne w zakresie szczepień ochronnych, interpretacji zapisu EKG oraz kurs kwalifikacyjny z pielęgniarstwa rodzinnego.
W przychodni jest odpowiedzialna za wykonywanie wszelakich zabiegów pielęgniarskich oraz rejestrację pacjentów. Jest otwartą, życzliwą i uśmiechniętą osobą, niosącą pomoc w każdej chwili.
Jolanta Wiatrowska, pielęgniarka dyplomowana
Jolanta Wiatrowska w zawodzie pielęgniarki pracuje od 1987 roku. Bogate doświadczenia zawodowe, szczególnie w pracy z dziećmi, uzupełnione kursem kwalifikacyjnym pielęgniarstwo rodzinne oraz kursami specjalistycznymi: resuscytacja krążeniowo-oddechowa, wykonywanie i interpretacja zapisu elektrokardiograficznego, szczepienia ochronne dla pielęgniarek.
Systematycznie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach.
Pacjenci, niezależnie od wieku, mogą zawsze liczyć na profesjonalne i życzliwe podejście do ich problemów.
Edyta Pytlos, pielęgniarka licencjonowana
Edyta Pytlos pracuje na oddziale immunologii dziecięcej od 1991 roku. Ukończyła kursy specjalistyczne z zakresu: pielęgniarstwa rodzinnego, EKG, resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz była uczestniczką wielu szkoleń i wykładów. W Modelowej Praktyce Lekarza Rodzinnego pracuje od 2008 roku.
W zawodzie cechuje ją empatia, otwartość na ludzi i ich problemy.
Mgr Renata Pilarska, magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa rodzinnego
Mgr Renata Pilarska ma bogate doświadczenie zawodowe, szczególnie w pracy z dziećmi. Od 1996 roku posiada uprawnienia do szczepień. Pracuje w naszym punkcie szczepień już od ponad 15 lat, obejmując profesjonalną i troskliwą opieką zarówno niemowlęta, jak i dzieci starsze i dorosłych. W pracy zawsze uśmiechnięta i zaangażowana, systematycznie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach.
Monika Malec, pielęgniarka licencjonowana
Specjalistka pielęgniarstwa pediatrycznego; w zawodzie pielęgniarki pracuje od 1991r. na oddziale immunologii dziecięcej. Ukończyła kursy specjalistyczne w zakresie szczepień ochronnych, wykonywania interpretacji zapisu EKG, resuscytacji krążeniowo oddechowej oraz była uczestniczką wielu innych dodatkowych szkoleń. W Modelowej Praktyce Lekarza Rodzinnego pracuje od 2020 r. W pracy cechuje ją życzliwe i profesjonalne podejście do pacjentów i ich problemów.
Anna Wołodkiewicz, Pielęgniarka dyplomowana
Anna Wołodkiewicz w zawodzie pielęgniarki pracuje od 1987 roku. Aktualnie poza pracą w Modelowej Praktyce Lekarza Rodzinnego pracuje na oddziale Immunologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego.
Od początku swojej kariery zawodowej pracowała z dziećmi, a małym Pacjentom zawsze okazuje swoje serce, ciepło i wsparcie.
Posiada kurs specjalizacyjny w zakresie resuscytacji krążeniowo-oddechowej i szczepień ochronnych. Ponadto brała udział w wielu konferencjach i kursach doszkalających.
Cechuje ją życzliwość, a także wrażliwość na potrzeby i cierpienia innych.
Małgorzata Reklewsk
Położna
Agnieszka Kwaśniak, specjalista pielęgniarstwa położniczego, magister położnictwa, położna środowiskowa
W zawodzie położnej pracuje już ponad 35 lat i wciąż doskonali swoje umiejętności. Aktualnie pracuje na oddziale ginekologicznym i położniczym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. H. Kamieńskiego we Wrocławiu, w tym na oddziale Patologii Ciąży, Położniczo-Noworodkowym oraz w Szpitalnym Oddziale Ginekologiczno - Położniczym. W przeszłości pracowała na oddziałach: Wcześniaków i Patologii Noworodka.
Od marca 2020 roku pracę w szpitalu łączy z troskliwą opieką położniczą oraz położniczą poporodową nad matką i noworodkiem świadczoną na rzecz pacjentów naszej Praktyki. Prowadzi także edukację przed i okołoporodową dla przyszłych Rodziców w ramach Szkoły Rodzenia.
Uczestniczka licznych kursów, szkoleń i konferencji, zwłaszcza w zakresie opieki nad matką i dzieckiem. Obecnie w trakcie pogłębiania kształcenia z opieki środowiskowej.
Zawsze ciepła, życzliwa i uśmiechnięta. Prywatnie jest mamą wspaniałej córki. W wolnym czasie uwielbia czytać książki i podróżuje.